Buzdolabı Yeterince Soğutmuyor

Buzdolabı yeterince soğutma yapmıyor ise buzdolabınızda ki besinler zarar göreceğinden en kısa sürede çözüm için 444 28 46 numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Buzdolabı Yeterince Soğutmuyor

buzdolabı yeterince soğutmuyor

Buzdolabının yeterince soğutamasına birçok neden sebep olabilir. Bu sorunlar sizlerin çözebileceği türden olacağı gibi teknik servislerin müdahale etmesi gereken durumlarda oluşmaktadır.

Buzdolabı tam soğutmuyor ise ilk akla gelen turbo fanının buz tutması yada tıkanması olmaktadır. Eğer turbo fanı buz tutmuş ise buzun çözülmesi için buzdolabının kapısı açık bir şekilde buzdolabının fişini çekerek en az 24 saat dinlendirilmelidir.  Fan da çözülme oldukça buzdolabı soğutmaya devam edecektir. Eğer sorun filtreden kaynaklı ise bu durumda teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bazı durumlar da ise elektriklerin gitmesi ve uzun süre gelmemesi, buzdolabı rezistansı voltajının düşük olması durumlarında buzdolabı soğutmama sorunu gerçekleşebilir. Voltaj sorunu düzeltildikten sonra ve elektriklerin geldiği zamandan sonra buzdolabının fişini bir süre çekerek bekleyebilir, daha sonra fişe takarak buzdolabınızı kullanabilirsiniz.

Buzdolabınız iki kapılı ise ve tek taraflı soğutma yapılıyor ise bu durumda teknik servis ile görüşmelisiniz. Fakat iki bölüm çalışmıyor ise yukarıda belirttiğimiz adımları uygulayabilirsiniz.


  TIKLA ARA 444 2846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

Beyaz Eşya Servisi ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz