Buzdolabı Motor Değişimi

Buzdolabı motor değişimi hususunda orijinal yedek parçalar ile en uygun fiyattan değişimini yapmaktayız. Servisimize ulaşarak tamir hizmeti alabilirsiniz. Haftanın her günü hizmet veriyoruz.

Buzdolabı Motor Değişimi

buzdolabı motor değişimi

Buzdolabı motor değişimi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilir bilgi sahibi olabilirsiniz. Hatırlatmak gerekir ki Arçelik, Bosch, Beko gibi markaların buzdolabı motor değişimi işlemi bu alanda yetkili kişilere bırakılmalıdır. Kendiniz müdahale ettiğiniz takdirde yanlış bir işlem geri dönülmez bir hataya neden olabilir.

Sadece bilgilendirme amaçlı yazımızda buzdolabı kompresörün değişimi için ilk önce;

Cihazın elektrik bağlantısını kesmeliyiz. Daha sonra kompresörün sibopundan tüm gazını boşaltmalıyız. Cihazın gazının tamamen boşaltılmasından emin olmalısınız.

Gaz tamamen boşaldıktan sonra oksijen kaynağı yardımı ile kompresörün erimiş ve basınç hatlarını sistemden ayırın. Basınç ve emiş hattını ayrıdıktan sonra, eğer eski sibobunuzu yeni parçada da kullanmak istiyorsanız onuda aynı biçimde ayrılmalısınız.

Yeni cihaza, kopresör takıldığında, kompresörün daha sağlıklı ve uzun ömürlü çalışabilmesi için muhakkak drayerini de değiştirmelisiniz.

Komresörün termik bağlantılarını yapın,sibopunu bağlayın, kondansatörü bağlayın, kompresörü bağlayın ve bağlantılarını yapın. Daha sonra buzdolabı gaz dolumu yaparak kompresörün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Buzdolabı motor değişimi işlemini teknik servislere bırakmadığınız gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.


  TIKLA ARA 444 2846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

Beyaz Eşya Servisi ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz